Saphira Çağrı Merkezi (Inbound) Gelen Çağrı Özellikleri

Anasayfa Saphira Çağrı Merkezi (Inbound) Gelen Çağrı Özellikleri

       Telefon ve tüm medya ortamlarından gelen bildirimleri işleyerek uygun personele dağıtımını yönetebilirsiniz. Size ulaşmaya çalışan müşterinizi tanır ve Agent ekranında ilgili müşterinin kartı otomatik olarak açılır.

ÇOK KANALLI HABERLEŞME

Gelen bildirimlerde Çak Kanallılık; Telefon çağrıları, Sesli Mesaj, Faks, SMS, E-Mail, Chat ve Sosyal medya platformlarından gelen bildirimleri ifade eder. Çağrı merkezinizin tüm kanallardan gelen bildirimleri tek platformda işliyor olması, iş süreçlerinin tek platformdan yönetilmesini sağlar.

Saphira müşterilerinize kişiselleştirilmiş müşteri hizmetleri platformunu beraberinde sunar. Böylece müşterileriniz kısa zamanda hizmet almış olurlar.

·       Telefon aramaları ile gelen bildirimler.

Gelen çağrılar (IVR) Sesli menüler yardımı ile çağrı merkezi kuyruklarına transfer edilir. Serbest konuma geçen ilk Agent’a transfer edilir. Agent telefona cevap verdiğinde ilgili müşteri kaydı telefon numarası sorgulanarak otomatik olarak ekranda açılır.

·       E-Mail ile gönderilen bildirimler.

Gelen çağrılar (IVR) Sesli menüler yardımı ile çağrı merkezi kuyruklarına transfer edilir. Serbest konuma geçen ilk Agent ‘a transfer edilir. Agent telefona cevap verdiğinde ilgili müşteri kaydı telefon numarası sorgulanarak otomatik olarak ekranda açılır. Agent Sesli mesajı aynı ekrandan dinleyip işlem yapabilir.

·       Bırakılan Voice Mail / Sesli Mesaj Kayıtlarından gelen bildirimler

Kuyrukta bekleyen kişileri tanımladığınız kıstaslar doğrultusunda Sesli Mesaj bırakması için Voice Mail modülüne yönlendirebilirsiniz. Bırakılan mesajlar serbest konuma geçen ilk agent ekranına ilgili kişinin kartı ile bağlantılı olarak açılır.

·       SMS ile alınan bildirimler

Gelen SMS ’ler API ’ler kullanılarak ilgili servis sağlayıcıdan alınır. İşlem yapacak agent önüne kart bilgisi otomatik olarak açılır ve işlem yapması sağlanır. SMS ile gelen bildirimlere sistem otomatik olarak tanımlayacağınız senaryolar doğrultusunda cevaplar gönderebilir. 

·       Web Chat ile alınan bildirimler

Web sayfanız üzerinden hizmet almak isteyen kişilere canlı hizmet vermenize olanak sağlar. Web Chat yapmak isteyen müşteri müsait olan ilk müşteri temsilcisine bağlanır ve görüşme başlar. Web Chat işlemine başlamadan önce doldurulacak bir formla ilgili departmandaki müşteri temsilcilerine bağlanması sağlanır. Web Chat başladığında müşteri bilgileri otomatik olarak ekranda açılacaktır.

·       Sosyal Medya üzerinden alınan bildirimler

ile gelen çağrılar (IVR) Sesli menüler yardımı ile çağrı merkezi kuyruklarına transfer edilir. Serbest konuma geçen ilk Agent’a transfer edilir. Agent telefona cevap verdiğinde ilgili müşteri kaydı telefon numarası sorgulanarak otomatik olarak ekranda açılır. Agent Sesli mesajı aynı ekrandan dinleyip işlem yapabilir.